Anadolu Yatırım

Paritem

Anadolu Yatırım'ın müşterilerine sunduğu, internet erişimiyle hafta içi 5 gün 24 saat uluslararası döviz piyasalarında pariteler üzerinde gerçek zamanlı pozisyon alabilme, emir bırakabilme, alım-satım yapabilme imkânı sağlayan hizmettir.

Paritem'de işlem yapmaya başlamak için herhangi bir Anadolubank şubesinde vadesiz döviz hesabı açtırmanız ve bu hesaba minimum 500 USD veya 500 EUR yatırarak, Paritem Sözleşmesini imzalamanız yeterlidir. Hesabınıza yatırılan bu tutar, Anadolu Yatırım nezdindeki hesabınıza aktarılacak ve Takasbank A.Ş. nezdinde adınıza açılmış olan teminat hesabınıza transfer edilecektir. Daha sonra, size telefon ile bildirilecek olan kullanıcı adı, cep telefonu veya mail adresinize mesaj olarak gönderilecek şifre ve parola bilgileri ile sitemizden veya www.anadoluyatirim.com.tr adresinden Paritem'i seçerek, sisteme giriş yapabilirsiniz.

Teminattaki paranız yurtdışında değil, Anadolu Yatırım nezdinde açılmış olan hesabınız ile Takasbank A.Ş’de adınıza açılmış olan teminat hesabınızdadır. Haftanın herhangi bir iş günü teminattaki paranızı; paritem platformundaki hesabınızdan veya hesap açılışı sırasında gönderilen şifre ile www.takasbank.com.tr adresindeki Takas Web uygulamasından kontrol edebilirsiniz.

İnternet erişimi olan herhangi bir bilgisayardan işlem yapabilirsiniz. Platform web tabanlı olduğundan sabit bir bilgisayara bağlı kalmazsınız. Sisteme giriş için, SMS, soft OTP ya da OTP cihazının üretmiş olduğu şifreleri de kullanabildiğiniz için, başka yerlerden internete girişinizde bilgilerinizin kopyalanması da engellenmekte ve sistem en güvenli şekilde çalışmaktadır.

Araçlar bölümündeki Grafikler'den Paritem'de işlem yapılan parite çiftlerinin detaylı grafiklerini görüntülüyerek, teknik analiz yapabilirsiniz. Aynı zamanda, Ekonomik Takvimi kullanarak, Türkiye, İngiltere, ABD ve Avrupa olmak üzere, bölgelerin günlük, haftalık ve aylık olarak ekonomik verilerini takip edebilirsiniz. Ayrıca, Gündemden bölümünde Anadolu Yatırım’ın günlük piyasa bülteninden faydalanabilirsiniz.

Platform üzerinden, 17 çeşit paritede işlemlerinizi anında yapabilirsiniz.

17 Parite Çifti*:

USD/TRY, EUR/TRY, EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, USD/CHF, EUR/JPY, GBP/JPY, EUR/CHF, EUR/GBP, AUD/USD, NZD/USD, USD/CAD, GBP/CHF, USD/SEK, XAU/USD, XAG/USD

 • EUR: Avrupa Birliği Para Birimi
 • USD: Amerikan Doları
 • CHF: İsviçre Frangı
 • JPY: Japon Yeni
 • GBP: İngiliz Sterlini
 • AUD: Avustralya Doları
 • NZD: Yeni Zellanda Doları
 • SEK: İsveç Kronu
 • CAD: Kanada Doları
 • TRY: Türk Lirası
 • XAU: Altın
 • XAG: Gümüş

Paritem'de gerçek işlem hesabı açtırana kadar sistemi ve kendinizi denemek amacıyla Tebliğ gereğince ücretsiz Deneme Hesabı açmanız gerekmektedir. Deneme hesabı açmanız için, Anadolu Yatırım müşterisi olmanız gerekmemektedir. Deneme hesapları gerçek hesapla aynı şekilde çalışır, böylelikle sistemi birebir deneyebilirsiniz.

Deneme Hesabını Hesap Açın bölümünden Deneme Hesabı Açın'ı tıklayarak, 1 dakikada açabilir ve Giriş Yapın bölümünden Deneme Hesabına Giriş Yapın tıklayarak işlem yapmaya başlayabilirsiniz.”

Paritem hakkında detaylı bilgi ve kullanım kılavuzuna ekli linkten ulaşabilirsiniz.

Paritem Kullanım Klavuzu       Zarar Olasılığınız