Webborsam Giriş

Halka Arz

Halka Arz

Anadolu Yatırım Hesabınız ile Anadolubank Mobilden halka arzlara kolaylıkla katılabilirsiniz

Anadolu Yatırım’da Hisse Senedi Halka Arz İşlemlerimi Nasıl Gerçekleştirebilirim?

Halka arz başvurusu yapabilmek için Anadolu Yatırım’da bir yatırım hesabınızın olması gerekmektedir. Hemen Hesap Başvurusu Yapın.

Anadolu Yatırım ‘da hesap açabilmek için ise öncelikle Anadolubank’ta hesap açmanız gerekir.

Eğer Anadolubank’ta hesabınız varsa, İnternet şube veya Anadolubank Mobil üzerinde yeralan “Anadolu Yatırım Hesap Açılışı”nı tıklayarak dakikalar içinde yatırım hesabınızı açabilirsiniz.

Borsadan Satış Yöntemi ile Halka Arz İşlemleri

Hisse senedinin halka arzı BIST üzerinden satış yöntemi ile talep toplama şeklinde gerçekleşiyorsa, işlemlerinizi Webborsam işlem platformu üzerinden yapabilirsiniz.

Webborsam’ a giriş yaparak, halka arz olan hisse senedinin kodunu Alım-Satım ekranı üzerinde yazarak bulabilir, borsaya emir göndererek talebinizin girişini yapabilirsiniz.

Webborsam masaüstü veya Webborsam Mobil uygulaması üzerinden Halka Arzlara Hemen Katılın .

Talep Toplama Halka Arz İşlemleri

Hisse Senedinin halka arzı talep toplama şeklinde gerçekleşiyorsa, yatırımcılar taleplerini Anadolubank Mobil uygulaması üzerinden iletebilirler.

Anadolubank Mobil uygulamasından “Yatırım İşlemleri” menüsünden “Halka Arz” menüsü seçilerek “Kesin Talep Girişi” ‘ne giriş yapılarak halka arz talebinde bulunulabilir, “Talep Listeleme/İptal” menüsünden daha önce girilmiş olunan halka arz taleplerini görebilir veya iptal edebilirsiniz.

Anadolubank Mobil’den, Hisse Senedi Alım/Satım ve Portföy İzleme işlemleri henüz yapılamamaktadır. Bu işlemler için Anadolu Yatırım işlem platformu Webborsam uygulamasına giriş yapıp ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Webborsam ‘a Giriş Yapın.

Anadolu Yatırım aracığıyla katılabileceğiniz halka arzları duyurular sayfasından takip edebilirsiniz.