Webborsam Giriş

Portföy Yönetimi

Portföy Yönetimi

Portföy yönetimi, yatırımcının ve portföy yöneticisinin birlikte belirleyeceği risk-getiri tercihi doğrultusunda, sermaye piyasası araçları ve kıymetli madenlerden oluşan varlık grubuna yatırım yapılmasını ifade eder.

Doğrudan Portföy Yönetimi

Doğrudan Portföy Yönetimi hizmetinde, müşterilerimizin risk ve getiri tercihlerine göre şu an piyasada var olan tüm yatırım araçlarından oluşan bir portföy hazırlanarak yine müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda bu portföyün yönetilmesi esastır.

Ağırlıklı olarak kişisel taleplerle şekillenmekle birlikte, yönetim kolaylığı ve benzer risklerin benzer getiriler elde etmesini sağlamak amacıyla ayrıca risk grupları da oluşturulmaktadır. Bu risk grupları ile sınıflanan stratejiler dışında, özel talepleri olan müşterilerimiz için karşılıklı görüşmeyle kişiye özel stratejiler de yaratılmaktadır. Anadolu Yatırım olarak, müşterinin risk – getiri tercihine uygun portföy yönetimi hizmetinin verilebilmesi önceliğimizdir.

Portföy yönetiminin başlangıcında portföy yapısına uygun bir karşılaştırma ölçütü belirlenerek, portföy yönetimi performansı bu ölçüte göre ölçülmektedir.